Na hlavný obsah

Rusko chce zatiahnuť Bielorusko do vojny, tvrdí Kyjev

Urobil tak na základe rakiet vypálených z Bieloruska.

vlajka Bieloruska
Ilustračná snímka.Foto: pixabay.com
Foto: pixabay.com

Ukrajinské spravodajské služby v uviedli, že Rusko chce Bielorusko vtiahnuť do vojny. Vyjadrili sa tak po tom, čo skoro ráno v sobotu (25. 6.) z územia Bieloruska vypálili rakety na severoukrajinskú Černihivskú oblasť. Informovala agentúra AFP.

„Dnešné útoky sú priamo spojené so snahou Kremľa zatiahnuť Bielorusko ako spolubojovníka do vojny na Ukrajine,“ napísali na online platforme telegram ukrajinské tajné služby, ktoré sú súčasťou rezortu obrany.

Ukrajinská armáda predtým oznámila, že Černihivská oblasť čelila masívnemu raketovému bombardovaniu. Operačné velenie ukrajinskej armády „Sever“ uviedlo, že 20 rakiet vypálili z územia Bieloruska a zo vzduchu smerovalo na dedinu Desna ležiacu 70 kilometrov od Kyjeva. Bezprostredne nehlásili žiadne obete.

Bielorusko je jedinou európskou krajinou, ktorá podporila ruskú inváziu a umožnila vstup ruských jednotiek cez svoje hranice. Najmä v prvých týždňoch invázie, ktorá sa začala 24. februára, poskytol Minsk ruským silám logistickú podporu. Na samotnej ruskej vojenskej agresii proti Ukrajine sa však bieloruská armáda doposiaľ nepodieľala.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet