Slovensko postúpilo do štvrťfinále ME v malom futbale

Gruzínsko zdolali 2:0.

Osemfinále ME 2022 v malom futbale medzi Slovenskom a Gruzínskom. Foto: TASR

Slovenskí reprezentanti v malom futbale postúpili do štvrťfinále ME v Košiciach. V osemfinálovom zápase zdolali Gruzínsko 2:0. Domáci sa vo štvrtkovom (9. 6.) štvrťfinále stretnú s hráčmi Azerbajdžanu, ktorí si v osemfinále poradili s Izraelom 3:0.

Prvú veľkú šancu zápasu mal v 4. minúte Rožník, ale v nádejnej pozícii netrafil loptu. Slovenský brankár Pella bol v prvom polčase opäť výrazná opora svojho tímu, no v 6. minúte ho od inkasovaného gólu zachránila žŕdka, ktorú trafil Aptsiauri.

Na radosť početnej diváckej kulisy išli Slováci do vedenia v 14. minúte, keď Dzíbela zblízka prekonal gruzínskeho brankára – 1:0. V závere prvého polčasu mali šance Zuntorovi aj Paukner, ale skóre nezmenili.

V úvode druhého dejstva sa do úniku dostal Mikluš, ale loptu nemal ideálne spracovanú a Pchakadzeho neprekonal. Gruzínci v druhom polčase zvýšili ofenzívnu aktivitu, ktorú podporilo aj niekoľko zaváhaní slovenskej obrany, no brankár Pella zmaril viacero šancí súpera.

Gólovú poistku pridal v nadstavenom čase Bombicz, ktorý zakončil prečíslenie slovenského tímu – 2:0.