Na hlavný obsah

Stavebná produkcia v eurozóne klesla, oslabila aj na Slovensku

Bol to tretí najhorší pokles v EÚ.

Stavebná produkcia v eurozóne klesla, oslabila aj na Slovensku
Ilustračná snímka - stavebný stroj. Foto: RTVS

Sezónne upravená stavebná produkcia eurozóny v apríli medzimesačne klesla o 1,1 % a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa zmenšila o 1,2 %. Medziročne stavebníctvo eurozóny aj celej EÚ v apríli vzrástlo zhodne o 3 %. Informoval o tom v pondelok (20. 6.) štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Slovenské stavebníctvo v apríli medzimesačne oslabilo o 3,7 %, čiže výraznejšie v porovnaní s priemerom za eurozónu aj celú EÚ. Slovenská stavebná produkcia klesla aj medziročne, a to o 2,5 %. Medziročný pokles pritom bol tretí najhorší v rámci krajín EÚ, z ktorých boli údaje dostupné.

Výraznejšie sa stavebná produkcia medziročne zmenšila len v Rumunsku (-8,1 %) a v Španielsku (-3,8 %). Najviac stavebníctvo medziročne vzrástlo v Taliansku (16,9 %), Poľsku (11,6 %) a v Slovinsku (7,7 %).

Medzimesačne najviac stavebná produkcia v apríli klesla v Slovinsku (-7,4 %), Maďarsku (-5,9 %) a Poľsku (-5,1 %). Medzimesačný rast stavebnej výroby evidovali vo Francúzsku (1,2 %), Fínsku (0,9 %) a v Španielsku (0,2 %).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko