Na hlavný obsah

Sulík: SaS rozhodne o ďalšom postupe v koalícii na Republikovej rade

Hovorí o opakovanom porušovaní koaličnej zmluvy.

Sulík: SaS rozhodne o ďalšom postupe v koalícii na Republikovej rade
Na snímke zľava ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, minister hospodárstva Richard Sulík a minister školstva Branislav Gröhling . Foto: TASR

Strana SaS rozhodne na mimoriadnej rozšírenej Republikovej rade 6. júla o ďalšom postupe v koalícii. Po rokovaní vlády to v utorok (28. 6.) uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

„Sme svedkami hrubého porušenia legislatívneho procesu. Takisto opakovaného porušenia koaličnej zmluvy. Boli sme aj terčami útokov, klamstiev, jednoducho nemá zmysel sa tváriť, že problémy v koalícii nie sú,“ povedal Sulík.

Vzájomné obviňovanie sa

Situácia je podľa neho vážna najmä po udalostiach z posledných týždňov. Na rozšírenej Republikovej rade, kde budú aj poslanci a ministri za SaS, prijmú podľa Sulíka ďalšie rozhodnutie, postup a možno nejaké podmienky.

Spor v koalícii sa opäť vyostril po tom, ako poslanci NR SR v stredu (22. 6.) prelomili veto prezidentky SR Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO).

Matovič a SaS sa následne obviňovali zo spolupráce s opozíciou a fašistami. SaS opäť pre Matovičove útoky odmietla chodiť na koaličné rady, OĽANO zas obvinilo liberálov z rozbíjania vlády.

SaS si vzala čas na premyslenie, čo ďalej. Pripustila vtedy aj odchod z koalície, hoci tvrdí, že má vôľu v kabinete pokračovať. Matovič vyzval SaS na uzmierenie, tá ešte nepovedala, ako bude postupovať ďalej.

Počas víkendu šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová povedala, že liberáli o odchode z koalície neuvažujú.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko