Na hlavný obsah

Tretím nováčikom Fortuna ligy bude Skalica

Splnila požadované podmienky.

Tretím nováčikom Fortuna ligy bude Skalica
Na ilustračnej snímke fanúšikovia MFK Skalica. Foto: TASR

MFK Skalica je už oficiálne tretí nováčik futbalovej Fortuna ligy 2022/2023. Vstup klubu do najvyššej slovenskej súťaže potvrdilo vo štvrtok (16. 6.) hlasovaním Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK).

Prezídium už 1. júna potvrdilo vstup FK Železiarne Podbrezová (víťaz 2. ligy) a MFK Dukla Banská Bystrica (druhý tím 2. ligy) do najvyššej súťaže po tom, ako oba kluby prešli skráteným licenčným konaním Licenčnej komisie SFZ.

Keďže licenciu pre nový ročník Fortuna ligy ani v odvolacom procese nedostal klub FK Senica, ďalšie uvoľnené miesto vo FL bolo ponúknuté Skalici ako tretiemu tímu v 2. lige. Tá napokon tiež splnila podmienky pre najvyššiu súťaž.

„MFK Skalica získal pre sezónu 2022/23 osobitne povolenie pre vstup do Fortuna ligy na základe výsledkov mimoriadneho použitia klubového licenčného systému s podmienkou splnenia infraštruktúrnych kritérií do začiatku jarnej časti sezóny 2022/2023,“ povedal pre web fortunaliga.sk výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák s tým, že Skalica bude svoje zápasy hrávať na domácom štadióne.

Skalica už medzičasom začala s prípravou na najvyššiu súťaž. Má za sebou už aj jeden prípravný zápas, v ktorom remizovala s Trnavou 0:0. Záhorákov povedie skúsený tréner Juraj Jarábek, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil na lavičke ŠKF Sereď.

Nový ročník Fortuna ligy odštartuje v polovici júla, prvé kolo je na programe 15. až 17. júla 2022. V nasledujúcich dňoch bude známy aj presný program zápasov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport