Na hlavný obsah

V dvoch českých supermarketoch našli balíčky s kokaínom, distribútori zrejme urobili chybu

Ide o 840 kilogramov kokaínu.

V dvoch českých supermarketoch, v Jičíne a Rychnove nad Kněžnou, našli v piatok zamestnanci debny s bielym práškom. Podľa polície ide o 840 kilogramov kokaínu za dve miliardy korún. Distribútori zrejme urobili chybu pri zásielke drog, informujú Novinky.cz.

„Lisované balíčky kokaínu v škatuliach s banánmi objavili popoludní pracovníci supermarketu v Jičíne a Rychnove nad Kněžnou. Kriminalisti zistili, že tovar rovnakej šarže bol distribuovaný do niekoľkých ďalších miest v ČR,“ uviedla polícia.

Ide o vysoko kvalitnú drogu

Česká televízia doplnila, že zásielka prišla do ČR zrejme cez nemecký prístav Hamburg z Kolumbie. V Jičíne našli bielu látku v 36 debnách. V Rychnove nad Kněžnou v 60 debnách.

Riaditeľ Národnej protidrogovej centrály Jakub Frydrych uviedol, že ide o 80-percentný kokaín, čo je vysoko kvalitná droga. Polícia uviedla, že pri cene 3 000 Kč za gram by kontraband na čiernom trhu mohol mať hodnotu až dve miliardy korún.

Policajti už prehľadali niekoľko ďalších miest, napríklad sklad na pomedzí Prahy a stredných Čiech alebo v Olomouckom kraji. Zatiaľ nenašli žiadne ďalšie drogy, akcia však pred šiestou hodinou večer ešte nebola ukončená, dodal Frydrych.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet