Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Zelenskyj vyjadril spokojnosť, že Johnson uspel v hlasovaní o dôvere

Označil ho za dôležitého spojenca.

Zelenskyj vyjadril spokojnosť, že Johnson uspel v hlasovaní o dôvere
Na archívnej snímke britský premiér Boris Johnson a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas aprílovej návštevy v Kyjeve. Foto: TASR/AP

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril potešenie, že britský premiér Boris Johnson v pondelok (6. 6.) uspel v hlasovaní o dôvere a zostal šéfom vlády.

„Som rád, že sme nestratili dôležitého spojenca. Je to skvelá správa,“ povedal Zelenskyj. Johnson si od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu so Zelenským vybudoval pevné vzťahy, píše BBC.

Ukrajinský prezident ho v utorňajšom (7. 6.) rozhovore pre denník Financial Times označil za „ozajstného priateľa Ukrajiny“ a pevného podporovateľa.

Poskytli im zbrane

Táto stanica tiež píše, že Spojené kráľovstvo ako jedna z prvých krajín poskytlo Ukrajine zbrane na posilnenie obrany a rovnako ako jeho západní spojenci zaviedlo proti Rusku sankcie.

Johnson sa v apríli so Zelenským stretol v Kyjeve, kde mu vyjadril „neochvejnú podporu“. Pondelňajšie (6. 6.) hlasovanie poslancov Konzervatívnej strany bolo reakciou na kroky Johnsonovej vlády i jeho účasť na večierkoch v období, keď v krajine platil lockdown.

Premiéra nakoniec podporilo 211 zákonodarcov a 148 bolo za. Nikto sa nezdržal a všetky hlasy platili.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet