Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Zomrel najznámejší slovenský sériový vrah Ondrej Rigo

Zavraždil deväť osôb.

Zomrel najznámejší slovenský sériový vrah Ondrej Rigo
Na snímke odsúdený sériový vrah Ondrej Rigo. Foto: TASR

Vo veku 66 rokov zomrel v utorok (14. 6.) sériový vrah Ondrej Rigo. Ten si v trenčianskej väznici odpykával doživotný trest za vraždu ôsmich žien a maloletého chlapca. Informoval o tom vo štvrtok (16. 6.) portál tvnoviny.sk.

„Potvrdzujeme, že dňa 14. júna došlo v ranných hodinách v Nemocnici pre obvinených a odsúdených a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Trenčín k úmrtiu väznenej osoby. Vo veci úmrtia vykonáme anatomicko-patologickú pitvu, ktorá určí presnú príčinu úmrtia,“ uviedla hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže Monika Kacvinská podľa SITA.

O udalosti podľa nej vyrozumeli príslušníkov Policajného zboru v Trenčíne. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie danej udalosti sa ZVJS nebude bližšie vyjadrovať,“ dodala hovorkyňa.

Rigo bol vo väzbe od roku 1993. Odsúdili ho bol za spomenuté vraždy, ktoré spáchal v Holandsku, Nemecku a na Slovensku v rokoch 1992 a 1993 mimoriadne brutálne. Ranami do hlavy umlátil svoje obete na smrť.

V hľadáčiku mal vždy prízemné byty, k osamelým obetiam sa vkradol cez okná v noci alebo skoro ráno. Útočil počas ich spánku a aby nezanechal odtlačky, na rukách nosil ponožky. Jeho najstaršia obeť mala 88 rokov.

Väčšinu obetí tiež pohlavne zneužil a okradol. Pri jeho usvedčení prvý raz v dejinách slovenskej justície zabezpečili dôkaz DNA. K trestnej činnosti sa Ondrej Rigo nepriznal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko