Na hlavný obsah

Hlohovský most znova otvoria pre chodcov

Pri prechode odporúčajú zvýšiť pozornosť a opatrnosť.

Hlohovský most znova otvoria pre chodcov
Na snímke most ponad rieku Váh vedúci do Hlohovca, ktorý kvôli jeho kritickému stavu uzavreli. Foto: TASR

Most ponad Váh v Hlohovci bude v stredu (20. 7.) o 14.00 h znova otvorený pre chodcov. Umožnili to práce na zosilnení jeho základov. Informoval o tom Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ktorý je investorom stavby.

V pondelok (18. 7.) sa uskutočnila obhliadka koridoru za účasti zástupcov TTSK, okresného dopravného inšpektorátu, mesta Hlohovec, Správy a údržby ciest TTSK a zhotoviteľa. Na jej základe určil zhotoviteľ dátum sprístupnenia koridoru pre peších, a to po schválení revízie dočasného verejného osvetlenia a bezpečnosti samotného koridoru.

Zosilnením základov zvýšili stabilitu

Koridor pre chodcov má šírku 1,5 metra a je vyhradený oplotením vysokým 1,8 metra. „Hlohovčania a obyvatelia okolitého regiónu majú za sebou náročné takmer štyri mesiace, počas ktorých v záujme zachovania bezpečnosti vylúčili dopravu z rekonštruovaného mosta. Práce výrazne pokročili a zosilnením základov sa zvýšila jeho stabilita. To umožnilo kompetentným prijať rozhodnutie o návrate chodcov,“ uviedol Viskupič.

Koridor bude od stredy v noci osvetlený. V prípade, že do vzdialenosti piatich metrov od neho budú realizovať búracie práce, na oplotenie osadia dodatočnú ochranu napríklad v podobe geotextílie. Cyklisti a kolobežkári budú musieť pred mostom zastaviť, zosadnúť zo svojich dopravných prostriedkov a pokračovať ako chodci.

Pri prechode po moste sa odporúča zvýšiť pozornosť a opatrnosť. V súvislosti s uzáverou mosta, ktorý bol predčasne pre havarijnú situáciu úplne uzavretý 30. marca, sú pre motoristov k dispozícii dočasné záchytné parkoviská na oboch stranách Váhu s celkovou kapacitou 515 miest.

Mimoriadne vlakové spojenia

Parkoviská sa nachádzajú v areáloch železničných staníc v Leopoldove a Hlohovci, pri Mestskej športovej hale v Hlohovci. Aj pri nákupnom centre v Šulekove na Priemyselnej ulici a najnovšie pri spoločnosti Peter Vetter.

TTSK bezprostredne po uzavretí mosta zabezpečil vypravovanie nových vlakových spojov medzi Leopoldovom a Hlohovcom. Počas školského roka aj zvýšenie kapacity vybraných vlakových súprav. Mimoriadne vlakové spojenia premávajú aj počas letných prázdnin.

Aktuálne platné cestovné poriadky vlakov a autobusov sú spolu s ďalšími informáciami dostupné na www.hlohoveckymost.sk a na stránkach dopravcov. Na projekt komplexnej rekonštrukcie mosta získal TTSK nenávratný finančný príspevok v hodnote takmer 5,3 milióna eur.

Stavebné práce sa začali vo februári 2022. Počas dodatočnej obhliadky boli po odkrytí základov pilierov mosta zistené závažné poruchy v podobe trhlín na pilieroch a most uzavreli.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny