Jakub Grigar vo finále K1 na majstrovstvách sveta neuspel

Obsadil nepopulárne 4. miesto.

Na snímke slovenský vodný slalomár Jakub Grigar. Foto: TASR

Slovenský reprezentant Jakub Grigar obsadil v sobotňajšom (30. 7.) finále kajaku mužov na majstrovstvách sveta (MS) vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu štvrté miesto.

Za víťazným Čechom Vítom Přindišom napriek čistej jazde zaostal o 1,60 sekundy, ale na bronzovú tretiu pozíciu Francúza Borisa Neveua mu chýbalo iba 0,63 sekundy. Zo semifinále postúpil medzi najlepšiu desiatku z ôsmej priečky.

Adam Gonšenica obsadil v dopoludňajšom semifinále K1 mužov až 31. miesto so štyrmi trestnými sekundami a celkovou stratou 13,68 s na víťazného Slovinca Petra Kauzera.

Ten vo finále skončil na poslednej desiatej pozícii, keďže dostal štyri trestné sekundy. Bez dotykov zvládli svoju finálovú jazdu iba najlepší štyria kajakári, vrátane Grigara. Slováka zdolal aj Talian Giovanni de Gennaro, ktorý získal striebornú medailu.

Program MS v Augsburgu v nedeľu vyvrcholí semifinále a finále kanoistov aj súťažami v extrémnom slalome.

Zo slovenských reprezentantiek sa v semifinále C1 predstavia Zuzana Paňková, Emanuela Luknárová aj Soňa Stanovská, medzi mužmi Matej Beňuš a Alexander Slafkovský.