Na hlavný obsah

Jozef Viskupič bude opäť kandidovať za predsedu Trnavského kraja

Podporí ho aj Progresívne Slovensko.

Jozef Viskupič bude opäť kandidovať za predsedu Trnavského kraja
Na snímke súčasný predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Foto: TASR

O post predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa v jesenných voľbách bude opätovne uchádzať Jozef Viskupič. Kandidovať bude za koalíciu deviatich politických subjektov a s podporou strany Progresívne Slovensko. Informoval o tom v stredu (6. 7.).

Súčasný predseda TTSK je kandidátom strán a hnutí OĽANO, SaS, KDH, Spolu – OD, Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Šanca, Za ľudí a Sme rodina. O podporu ďalších sa bude podľa jeho slov uchádzať.

Mottom jeho predvolebnej kampane je Odvážne rozhodnutia – silnejší kraj. „Sme po piatich rokoch volebného obdobia skúsenejší, poznáme silu nášho kraja,“ skonštatoval Viskupič s tým, že v odhodlaní budovať TTSK ako moderný samosprávny celok treba vytrvať.

„Pred piatimi rokmi bol TTSK takmer neviditeľný, fungoval ako uzavretý klub určený len pre vyvolených. Našou ambíciou bolo otvoriť dvere úradu obyvateľom a verejnej kontrole,“ uviedol Viskupič.

Z 55 téz, ktoré priniesli v roku 2017 pred voľbami, je naplnených podľa Viskupiča 49. „Naše záväzky predložené obyvateľom sa nám v absolútnej väčšine podarilo napĺňať. Často sme išli nad rámec a ponúkli oveľa viac.“

„Ďalšie desiatky projektov sme rozbehli a chceme ich dokončiť,“ uviedol Viskupič s tým, že stavajú na komplexnom prístupe k rozvoju regiónu, aby žiadna oblasť nezaostávala.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny