Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Kandidátkou ĽSNS na šéfku Bratislavského kraja je Sulanová

Informovala o tom spolu s Kotlebom.

Kandidátkou ĽSNS na šéfku Bratislavského kraja je Sulanová
Na snímke poslankyňa Národnej rady SR Magdaléna Sulanová (ĽSNS). Foto: TASR

Na predsedníčku Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) bude v tohtoročných jesenných voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) kandidovať aj poslankyňa Národnej rady (NR) SR Magdaléna Sulanová. Je kandidátkou strany ĽSNS. Vo štvrtok (7. 6.) o tom informoval šéf ĽSNS Marian Kotleba spolu so samotnou kandidátkou.

„Chceme vymeniť liberálne vedenie BSK, ktoré občana nemá na prvom mieste. Našou ambíciou je, aby občan na prvom mieste bol, aby sme mu slúžili. Je mylné aplikovanie – dajte mi hlas, dostanem moc a ja si budem robiť, čo chcem, s mocou aj peniazmi,“ skonštatovala Sulanová.

Ako aktivistka v občianskych združeniach zameraných na ochranu ľudských práv a ochranu spotrebiteľa by po zvolení chcela túto nosnú tému aplikovať aj do praxe. Zamerať sa chce na krachujúce zdravotnícke zariadenia, katastrofálny stav ciest, pozdvihnutie úrovne nielen stredného školstva, ale aj na domovy pre seniorov.

Podotýka, že Bratislavskému kraju síce v posledných rokoch rastú výnosy, ale dostatok financií sa podľa nej do praxe a služby občanom nepretavuje.  

„Mojou najväčšou ambíciou je, keď budem zvolená, urobiť analýzu a kontrolu, ako efektívne boli tieto finančné prostriedky vynakladané. Či išli tam, kam mali, a budem dbať na to, aby občania mali z nich profit,“ zdôraznila. Deklaruje záujem zabezpečiť kvalitné cesty, zdravotníctvo aj školstvo.  

Marian Kotleba označil Sulanovú za „jasne a tvrdo konzervatívnu kandidátku“, ktorá má ponúknuť radikálnu zmenu oproti súčasnému šéfovi kraja Jurajovi Drobovi.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny