Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Muž ležiaci na ceste prišiel o život. Vodič nedokázal ubrzdiť a poskytol mu aj prvú pomoc

K tragédii došlo pred obcou Bežovce v sobraneckom okrese.

Muž ležiaci na ceste prišiel o život. Vodič nedokázal ubrzdiť a poskytol mu aj prvú pomoc
Na snímke nehoda, ktorá sa stala pred obcou Bežovce v okrese Sobrance. Foto: Facebook / Polícia SR - Košický kraj

Štyridsaťštyriročný muž prišiel o život po tom, ako ležal na ceste a zrazilo ho auto. K tragickej dopravnej nehode pri Bežovciach v okrese Sobrance došlo v stredu (20. 7.) v noci. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Podľa doterajších zistení polície 30-ročný vodič z okresu Sobrance išiel v aute značky Renault smerom od obce Jenkovce do Bežoviec. Približne 500 metrov pred obcou Bežovce narazil do chodca z rovnakého okresu, ktorý ležal na ceste v jeho jazdnom pruhu.

„Vodič sa snažil ležiacemu chodcovi vyhnúť, intenzívne brzdil, stiahol riadenie k stredovej deliacej čiare, no zrážke už zabrániť nedokázal. Po zrážke vodič ihneď zastavil vozidlo a poskytol chodcovi prvú pomoc,“ uviedla Mésarová s tým, že chodec pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Dychová skúška u vodiča bola negatívna. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok nebohý chodec, budú zisťovať pri pitve.

Policajti v súvislosti s tohto nehodou začali trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko