Na hlavný obsah

O post primátora Liptovského Mikuláša sa chce uchádzať Ján Laco

Jeho plánom je zjednotiť mesto, aby spolupracovalo ako jeden tím.

O post primátora Liptovského Mikuláša sa chce uchádzať  Ján Laco
Na snímke brankár Ján Laco. Foto: TASR

O post primátora mesta Liptovský Mikuláš sa chce v októbrových komunálnych voľbách uchádzať bývalý brankár slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Laco. Informoval o tom vo štvrtok (7. 7.) s tým, že začína zbierať podpisy pre kandidatúru. Má v pláne zjednotiť mesto, aby spolupracovalo ako jeden tím.

„Celý život sa snažím byť tímovým hráčom. Vyhýbať sa konfliktom a svoje ciele nedosahovať na úkor iných, ale tvrdou prácou. V hokeji ma tento prístup priviedol až na olympijské hry a k striebornej medaile z majstrovstiev sveta. Po ukončení kariéry som vďaka nemu v Liptovskom Mikuláši postavil a manažujem hokejovú halu, v ktorej vyrastajú talenty z celého Liptova,“ uviedol Laco.

Vyjadreniami o nutnosti zjednotiť mesto poukazuje na dlhotrvajúce spory medzi primátorom Liptovského Mikuláša Jánom Blcháčom a viacerými poslancami mestského zastupiteľstva. Tie vyústili do toho, že mesto funguje v rozpočtovom provizóriu.

„Ako rodák z Liptovského Mikuláša, ktorý tu so svojou rodinou žije, podniká a pracuje s mládežou, naplno vnímam dôsledky neustálych konfliktov na život v meste. Chcem to zmeniť,“ priblížil bývalý hokejový brankár.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny