Na hlavný obsah

O post primátorky Prešova sa bude uchádzať Zuzana Bednárová

Podporuje ju KDH.

O post primátorky Prešova sa bude uchádzať Zuzana Bednárová
O post primátorky Prešova sa bude v jesenných komunálnych voľbách s podporou Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) uchádzať súčasná mestská a krajská poslankyňa Zuzana Bednárová. Foto: TASR

O post primátorky Prešova sa bude v jesenných komunálnych voľbách s podporou Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) uchádzať súčasná mestská a krajská poslankyňa Zuzana Bednárová.

Oznámila to v stredu (27. 7.) v Prešove. „Rozhodla som sa kandidovať preto, aby sme pokračovali v tom, čo sa počas ôsmich rokov, keď som pomáhala súčasnej primátorke v mestskom zastupiteľstve, začalo, aby rozvoj napredoval,“ uviedla Bednárová.

Základnou prioritou je doprava

Medzi jej základné priority patrí doprava a nachádzanie možností, ako ju urýchliť a zdynamizovať. „Veľmi dôležitý je pre mňa nový územný plán. Aby sme umožnili stavebný rast mesta, ale v takom ponímaní, aby nikomu neubližoval v zasiahnutých územiach. Ďalej potrebujeme popracovať na obnove zelene, vytvoriť oddychové zóny v každej mestskej časti a dostavať futbalový štadión,“ priblížila svoje plány Bednárová.

Ako povedala, v minulosti pomáhala manželovi pri aktivite súvisiacej so zákazom hazardu v meste, čo sa im podarilo dosiahnuť.

Pôsobí ako informatička

„Napriek tomu, že je mladá, je veľmi skúsená. Pôsobí dve volebné obdobia ako poslankyňa mesta Prešov a taktiež ako poslankyňa Prešovského samosprávneho kraja. Pôsobí ako predsedníčka finančnej komisie a je členkou dozornej rady IDS Východ. To znamená, že má skúsenosti aj v oblasti dopravy, ktorú, ako vieme, Prešov veľmi potrebuje.“

Doplnila na adresu Bednárovej súčasná primátorka Prešova Andrea Turčanová, ktorá sa už o primátorský post uchádzať neplánuje.

Bednárová podľa jej slov pôsobí ako informatička, a preto má blízko k moderným technológiám. „Prešov sa roky snaží byť smart, zapojili sme sa do mnohých projektov a máme podpísané medzinárodné zmluvy, ktoré nás zaväzujú aj k dosahovaniu cieľov. Myslím si, že práve v osobnosti Zuzany Bednárovej mesto Prešov bude pokračovať v tejto línii,“ dodala Turčanová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny