Na hlavný obsah

Ôsmu etapu na Tour de France ovládol nezastaviteľný Van Aert, Sagan spadol

Sagan v závere nestačil najlepším.

Ôsmu etapu na Tour de France ovládol nezastaviteľný Van Aert, Sagan spadol
Na snímke víťaz 8. etapy na Tour de France Wout van Aert.

Belgický cyklista Wout van Aert zvíťazil v sobotnej (9. 7.) 8. etape cyklistických pretekov Tour de France a dosiahol druhé etapové víťazstvo na tohtoročnej edícii pretekov. Len niekoľko metrov pred cieľovou páskou predstihol Austrálčana Michaela Matthewsa, ktorý do špurtu vyrazil ako prvý.

Najlepšiu trojku doplnil líder celkového poradia Tadej Pogačar zo Slovinska. Slovák Peter Sagan obsadil 130. miesto, pričom jeho preteky poznačil pád.

Van Aert zvládol 186 kilometrov z Dole do Lausanne za 4:13:06 hodiny. Na rýchlostnej prémii bol piaty a v boji o zelený dres si tak pripísal jedenásť bodov.

„Som veľmi šťastný, že som zvíťazil. Dnes som mal veľkú príležitosť polepšiť si v bodovacej súťaži a som rád, že tím dokázal dobehnúť únik. Záver bol pomerne ťažký, stúpanie malo veľmi náročné pasáže, ktoré mi dali zabrať,“ uviedol 27-ročný pretekár tímu Jumbo-Visma v rozhovore pre Eurosport. Okrem ôsmej etapy sa tešil aj v utorok, keď triumfoval po úniku.

Cyklisti prekonali v druhej kopcovitej etape podujatia dokopy 2500 výškových metrov. Únik sa vytvoril hneď po štarte a pri jeho dobiehaní prišlo k pádu v balíku, do ktorého bol zapojený Pogačar aj Sagan. Obaja však boli schopní pokračovať, no kolízia zapríčinila niekoľko odstúpení vrátane Američana Kevina Vermaerkea (DSM).

Rýchlostnú prémiu získal Fred Wright a v pelotóne sa bojovalo o štvrté miesto, no Sagan sa do šprintu nezapojil. Do cieľa prišiel so stratou 7:07 minúty a v celkovej klasifikácii mu patrí priebežné 135. miesto.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport