Slovan zvládol odvetu v Gruzínsku, o postupe rozhodol v samom závere

Víťazný gól strelil Weiss.

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do 2. predkola tohto ročníka Ligy majstrov. Na pôde Dinamo Batumi v odvetnom zápase otočili v predĺžení na 2:1 a po domácej bezgólovej remíze sa tak predstavia v ďalšej fáze prestížnej európskej súťaže.

Slovenský klub nastúpi proti Ferencvárosu Budapešť, ktorý zdolal v stredu (13. 7.) kazachstanský FC Tobol Kostanaj vysoko 5:1.

Hostia ťahali väčšinu duelu za kratší koniec a najmä v prvom polčase boli pod veľkým tlakom gruzínskeho majstra. Po góle Zurika Davitašviliho v 104. minúte to navyše vyzeralo, že je o všetkom rozhodnuté.

„Belasí“ sa však postarali o nečakaný obrat. Najprv skóroval Tigran Barseghjan po teči domáceho Giorgiho Rechviašviliho a pár sekúnd pred hvizdom dostal loptu za chrbát brankára Lazareho Kupatadzeho kapitán hostí Vladimír Weiss. Stredopoliarovi sa to podarilo priamo z rohového kopu.