Na hlavný obsah

Ukrajinské deti nezaberajú miesto v školách a škôlkach tým slovenským

Potvrdili to z viacerých mestských častí Bratislavy.

Ukrajinské deti nezaberajú miesto v školách a škôlkach tým slovenským
Na snímke utečenci prichádzajú do veľkokapacitného krízového centra pre utečencov z Ukrajiny v Michalovciach. Foto: TASR

Deti odídencov z Ukrajiny tie slovenské z materských škôl (MŠ) od septembra nevytlačia. Miesto im neberú ani v školách. Potvrdili to z viacerých mestských častí Bratislavy.

Riaditeľka komunikačného oddelenia na Miestnom úrade Ružinov Tatiana Tóthová uviedla, že tieto deti sa neprijímajú, ale len zaraďujú na časovo obmedzené obdobie. „A len v rámci dočasne povoleného núdzového zvýšenia kapacít,“ ozrejmila.

V bratislavskej Rači evidujú na školský rok 2022/2023 prihlášky od 15 detí z Ukrajiny. „Od septembra by mala byť v Materskej škole Gelnická otvorená dočasná trieda pre tieto deti, aktuálne je to v procese riešenia,“ povedal referent komunikácie bratislavskej mestskej časti Rača Miroslav Vajs.

Ukrajinské deti podľa jeho slov v tejto mestskej časti určite tie slovenské nevytláčali.

V Petržalke po zápise do materských škôl skonštatovali, že mestská časť nemusí riešiť žiadne dilemy o prijatí či neprijatí petržalských, bratislavských, slovenských, ukrajinských ani akýchkoľvek iných detí.

Kapacity jej materských škôl budú podľa slov hovorkyne mestskej časti Márie Halaškovej dostatočné.

V bratislavskej Devínskej Novej Vsi bude chodiť do materských škôl len pár ukrajinských detí. V tomto školskom roku ich bolo desať, od septembra nastupujú do škôlok ďalšie tri deti bývajúce v tento mestskej časti. Uviedla to referentka mediálneho oddelenia tejto mestskej časti Jana Martanovičová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko