Na hlavný obsah

Vláda premiéra Johnsona čelí ďalšiemu škandálu pre prípad obťažovania

Zástupca organizátora parlamentného diania obchytkával mužov.

Vláda premiéra Johnsona čelí ďalšiemu škandálu pre prípad obťažovania
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Vláda britského premiéra Borisa Johnsona čelí ďalšiemu alkoholickému škandálu po tom, čo zástupca tzv. vládneho whipa alebo organizátora parlamentného diania „extrémne opitý“ obchytkával dvoch mužov v súkromnom klube pre členov Konzervatívnej strany v Londýne.

Chris Pincher, ktorého úlohou bolo udržiavať disciplínu medzi poslancami Konzervatívnej strany, vo štvrtok (30. 6.) oznámil premiérovi Johnsonovi svoje rozhodnutie odstúpiť z funkcie.

„V stredu v noci som toho vypil priveľa,“ napísal Pincher premiérovi. „Strápnil som seba a ďalších ľudí, čo naozaj nebolo mojím zámerom a za to sa ospravedlňujem Vám ako aj všetkým, ktorých sa to týka.“

Vo svojom liste takisto oznámil, že zostane pôsobiť v parlamente ako poslanec Konzervatívnej strany. To pobúrilo parlamentnú opozíciu, ale i niektorých členov vládnej strany.

Už raz z funkcie musel odstúpiť

Johnson spočiatku na výzvy pozastaviť Pincherovi členstvo v strane nereagoval, avšak v piatok (1. 7.) pod tlakom ustúpil a súhlasil s jeho suspendovaním.

Pincher tak do parlamentných lavíc za stranu Toryovcov viac nezasadne. Pincher už pritom raz z funkcie vládneho whipa odstúpil, v roku 2017 po sťažnosti, že obťažoval bývalého olympijského veslára a politika Konzervatívnej strany Alexa Storyho.

Tomu mal sľubovať závratnú kariéru v strane pri tom, ako sa ho nevhodne dotýkal a vyhrnul mu košeľu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet