Na hlavný obsah

Zomrel herec Tony Sirico známy zo seriálu Sopranovci

Hral predovšetkým záporné postavy.

Zomrel herec Tony Sirico známy zo seriálu Sopranovci
Na snímke dnes už zosnulý americký herec Tony Sirico. Foto: ČTK/AP

Americký herec Tony Sirico, ktorý v seriáli Sopranovci nezabudnuteľne stvárnil postavu mafiána „Paulieho Walnutsa“, zomrel v piatok (8. 7.) vo veku 79 rokov. Informuje o tom agentúra AP.

Sirico zomrel v zariadení pre asistované bývanie vo Fort Lauderdale na Floride, uviedol jeho manažér Bob McGowan. Siricova rodina potvrdila jeho úmrtie. Príčina smrti nebola bezprostredne známa.

McGowan, ktorý zastupoval Sirica viac ako dve desaťročia, naňho spomína ako na „oddaného a štedrého“ človeka, so silným sklonom k filantropii. To sa týkalo aj pomoci bývalým vojakom, ktorí sa vracali domov ako vojnoví veteráni, povedal jeho manažér.

Sirico nemal problém s tým, že ho obsadzovali do jednej role „zlého chlapa“ za druhou, pričom jeho najvýraznejšia postava bol spomínaný Peter Paul „Paulie Walnuts“ v seriáli HBO z mafiánskeho prostredia Sopranovci (1999 až 2007) s Jamesom Gandolfinim ako šéfom mafie Tonym Sopranom.

„Nevadilo mu hrať mafiána, ale určite by nehral informátora,“ povedal McGowan. Zopárkrát si však zahral aj policajta, napr. vo filme Mŕtvi prezidenti. Objavoval sa aj vo filmoch Woodyho Allena (Mocná Afrodité, Guľky na Broadwayi), ako aj v televíznych seriáloch (Miami Vice). 

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet