Na hlavný obsah

Fínska premiérka Marinová oznámila, že absolvovala test na drogy

Na absolvovanie testu ju vyzvali opozícia aj niektorí členovia jej vlády.

Fínska premiérka Marinová oznámila, že absolvovala test na drogy
Ilustračná fotka . Foto: TASR/AP

Fínska premiérka Sanna Marinová v piatok (19. 8.) povedala, že absolvovala test na prítomnosť drog. Ten od nej žiadali po zverejnení videa, na ktorom sa zabáva na večierku. Informovala o tom agentúra Reuters a web stanice BBC.

„Dnes som absolvovala test na drogy a výsledky budú k dispozícii v priebehu týždňa,“ povedala Marinová na tlačovej konferencii. „Nikdy v živote som drogy neužívala,“ dodala. Opoziční politici i členovia jej vládnej koalície premiérku vyzývali, aby podstúpila testy na drogy.

Reagovali na video zverejnené vo štvrtok (18. 8.), na ktorom sa 36-ročná politička zabáva na večierku a ktoré vyvolalo kritiku. „Verím, že ľudia majú pochopenie, že voľný čas a pracovný čas sa dajú oddeliť,“ povedala Marinová, ktorej vyjadrenia sprostredkovala stanica BBC.

Fínska premiérka tiež uviedla, že jej schopnosť vykonávať premiérske povinnosti nebola počas tej noci narušená. „Som presvedčená, že moja schopnosť vykonávať funkciu bola skutočne dobrá,“ povedala a dodala, že v deň večierku nemala žiadne oficiálne stretnutia.

Marinová sa stala premiérkou v roku 2019 ako 34 ročná a odvtedy viackrát organizovala večierky vo svojej oficiálnej rezidencii.

V decembri 2021 čelila intenzívnej kritike za účasť na tanečnom večierku až do skorých ranných hodín. Premiérka sa na ňom zúčastnila aj napriek tomu, že v tom čase mala ochorenie COVID-19. Prieskum verejnej mienky pre fínsku televíziu MTV3 v tom čase ukázal, že dve tretiny opýtaných to pokladali za vážnu chybu Marinovej.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet