Na hlavný obsah

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami i búrkami

Vo viacerých okresoch Nitrianskeho a Banskobystrického kraja platí výstraha 3. stupňa.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred vysokými teplotami i búrkami. Meteorológovia varujú pred piatkovými (19. 8.) vysokými teplotami, ktoré zasiahnu takmer celé územie Slovenska s výnimkou niekoľkých okresov na severe územia.

Na snímke výstrahy SHMÚ na piatok 19. augusta.
Na snímke výstrahy SHMÚ na piatok 19. augusta.Foto: SHMÚ

Vo viacerých okresoch Nitrianskeho a Banskobystrického kraja platí výstraha 3. stupňa. Teploty tu môžu dosiahnuť až 38 stupňov Celzia. Ide o okresy Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec a Rimavská Sobota. V sobotu (20. 8.) by sa vysoké teploty mali vyskytovať už len na juhovýchode Slovenska. SHMÚ to uvádza na svojej webovej stránke.

Výstrahy druhého a prvého stupňa platia na veľkej časti ostatného územia s výnimkou okresu Popradského okresu. Výstrahu 2. stupňa vydali meteorológovia pre okresy, kde môže teplota vystúpiť na 35 až 37 stupňov Celzia.

Výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresy v Žilinskom, Prešovskom, Trenčianskom kraji, ale aj pre okresy Brezno, Gelnica a Spišská Nová Ves. Najvyššie denné teploty môžu dosiahnuť hodnotu 33 až 34 stupňov Celzia.

V sobotu vydali výstrahu druhého stupňa pre okresy Trebišov, Michalovce a Sobrance, kde by teploty mohli stúpnuť až na 35 stupňov Celzia. Pre niekoľko ďalších okresov na východe Slovenska platí v sobotu výstraha prvého stupňa, a teda teploty tu môžu dosahovať hodnoty 33 až 34 stupňov Celzia.

V piatok aj v sobotu tiež platia výstrahy pred búrkami, a to na západnom i strednom Slovensku. Pri búrkach očakávajú silnejší vietor, prudké lejaky, prípadne i krúpy.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko