Na hlavný obsah

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Stranu obcí a miest – SOM Slovensko

Nachádza sa v registri politických strán a politických hnutí.

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Stranu obcí a miest – SOM Slovensko
Prípravný výbor Strany obcí a miest - SOM Slovensko. Foto: TASR

Ministerstvo vnútra (MV) SR zaregistrovalo novú Stranu obcí a miest – SOM Slovensko. Stalo sa tak v stredu (10. 8.). Vyplýva to z registra politických strán a politických hnutí, zverejnenom na webovej stránke rezortu vnútra. Ambíciou strany, ktorá vznikla pred tohtoročnými jesennými komunálnymi voľbami, je mať celoslovenskú pôsobnosť.

Cieľom strany je priniesť z regiónov do politiky šikovných a skúsených ľudí, ktorí majú záujem pomáhať pri rozvoji miest a obcí.

Pripojiť sa môže každý, kto má ambíciu a chuť zmeniť okolie, mesto či obec k lepšiemu, pričom sa nechce uchádzať o podporu žiadnej z politických strán ani zbierať podpisy ako nezávislý kandidát. Jej prípravný výbor oslovuje starostov a primátorov naprieč celým Slovenskom.

V prípravnom výbore je okrem splnomocnenca a starostu bratislavskej Záhorskej Bystrice Jozef Krúpu aj starosta Lamača Lukáš Baňacký, starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír, starosta Dúbravky Martin Zaťovič, starosta Podunajských Biskupíc Zoltán Pék a primátor Stupavy Peter Novisedlák.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko