Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Na post šéfa Prešovského samosprávneho kraja kandiduje Michal Kaliňák

O hlasy voličov sa bude uchádzať ako občiansky kandidát.

Na post šéfa Prešovského samosprávneho kraja kandiduje Michal Kaliňák
Na snímke Michal Kaliňák. Foto: FB/ Mišo Kaliňák

Na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) bude kandidovať Michal Kaliňák. Ten súčasne pôsobí ako ústredný riaditeľ Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS).

O hlasy voličov sa bude uchádzať ako občiansky kandidát. Vníma zároveň dôležitosť čo najširšej podpory svojho programu pre jeho efektívnu implementáciu. „Preto som pripravený sa stretávať s politickými stranami, ktoré sa zaujímali o moju prípadnú kandidatúru, aby som im predstavil tézy svojho programu,“ povedal.

Vo svojej vízii vníma spektrum problémov najľudnatejšieho kraja v SR, pri ich náprave chce využiť i skúsenosti z 20-ročného pôsobenia v oblasti samospráv. „Na mnohé problémy možno použiť riešenia, ktoré nie sú nákladné a ani bytostné závislé od eurofondov ako jedinej spásy. Viem, že sa to dá a viem, ako na to,“ deklaruje.

V minulosti bol mestským poslancom

Zužitkovať chce aj doterajšiu činnosť v štruktúrach ZMOS-u, o to viac, že strešnú organizáciu miestnej samosprávy vníma ako dôležitého partnera aj pri regionálnom rozvoji. „Vyšší územný celok musí byť veľký brat miest a obcí, to je alfa a omega. Preto je mojou víziou, aby som nespolupracoval len s krajskými poslancami, ale aj regionálnymi združeniami ZMOS-u. Súčasťou pracovného diára by preto boli aj výjazdy na rokovania týchto regionálnych združení,“ načrtol svoju predstavu vedenia kraja.

Užšie prepojenie medzi miestnou a krajskou samosprávou považuje za dôležité na celonárodnej úrovni. Okrem pôsobenia v štruktúrach ZMOS-u má Kaliňák so samosprávou skúsenosti aj pozície mestského poslanca v Medzilaborciach a Prešove.

V minulosti pôsobil tiež ako hovorca ministerstva školstva, taktiež i hovorca podpredsedu vlády pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny. Bol i členom viacerých expertných skupín.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny