Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Nitriansky kraj chce viesť Artur Bekmatov z hnutia Socialisti.sk

Spojené voľby sa konajú 29. októbra.

Nitriansky kraj chce viesť Artur Bekmatov z hnutia Socialisti.sk
Kandidát na predsedu Nitrianskeho kraja Artur Bekmatov. Foto: Facebook/Artur Bekmatov

O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) sa bude v tohtoročných jesenných voľbách uchádzať predseda hnutia Socialisti.sk Artur Bekmatov. Svoju kandidatúru ohlásil písomne vo štvrtok (25. 8.).

Ako uviedol, jeho hlavnými cieľmi sú založenie krajskej dopravnej spoločnosti, prestavba nevyužívaných budov kraja na nájomné byty, založenie sociálneho podniku, ktorý bude hospodáriť na ornej pôde vo vlastníctve kraja a využívanie geotermálnej energie.

„Nitriansky samosprávny kraj je v súčasnosti odrazom jeho vedenia. Utešujeme sa, že sme v relatívne dobrej kondícii, no pravda je taká, že pomaly strácame dych. Ani zďaleka nevyužívame potenciál, ktorý náš kraj v sebe skrýva,“ skonštatoval Bekmatov.

V prípade svojho zvolenia plánuje založenie dopravnej spoločnosti, ktorá bude výlučne vo vlastníctve kraja. Sociálnym podnikaním chce zasa prispieť k vytvoreniu nových pracovných miest v regiónoch. Chce založiť sociálne podniky zamerané na stavebno-rekonštrukčné práce, poľnohospodárstvo a servis vozového parku novej krajskej dopravnej spoločnosti.

Socialisti chcú venovať pozornosť aj rozvoju zdrojov energie šetrných k prírode a naštartovať využívanie geotermálnej energie.

Kraj má podľa nich značné rezervy aj v transparentnosti. „Po mojom zvolení zariadim vyhotovovanie videozáznamov zo zasadnutí krajského zastupiteľstva. Dám verejnosti možnosť rozhodovať o nakladaní s krajskými financiami prostredníctvom participatívneho rozpočtu, ktorý ako jediný zo západoslovenských krajov nevyužívame. Osobitnú pozornosť budem venovať tomu, aby kraj nerozpredával svoj majetok,“ dodal Bekmatov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny