Na hlavný obsah

Novinárka Ovsjannikovová musí zaplatiť ďalšiu pokutu

Najnovšiu pokutu dostala za príspevok na facebooku.

Novinárka Ovsjannikovová musí zaplatiť ďalšiu pokutu
Na archívnej snímke z 28. júla 2022 v Moskve Marina Ovsjannikovová sedí v súdnej sieni pred vypočúvaním. Foto: TAS/AP

Moskovský súd nariadil v pondelok (8. 8.) novinárke Marine Ovsjannikovovej, ktorá odsúdila ruskú vojenskú inváziu na Ukrajine, aby zaplatila ďalšiu pokutu za diskreditáciu ruskej armády. Informuje o tom agentúra AFP.

Moskovský súd jej najnovšie nariadil zaplatiť pokutu vo výške 40 000 rubľov (takmer 700 eur).  Ovsjannikovová sa stala známou po tom, čo v marci v živom vysielaní ruskej štátnej televízie protestovala proti ruskému vpádu na Ukrajinu. Po tomto incidente bola nakrátko zadržaná a následne prepustená s pokutou.

Ovsiannikovová strávila po prepustení nejaký čas v zahraničí, kde krátko pracovala aj pre nemecký denník Die Welt. Začiatkom júla však oznámila, že sa vracia do Ruska, aby vyriešila spor o opatrovníctvo svojich detí. Túto matku dvoch detí ruské úrady nakrátko zadržali aj v júli, pripomína AFP. 

Iný súd minulý týždeň 44-ročnej novinárke nariadil, aby za diskreditáciu ruskej armády zaplatila pokutu vo výške 50 000 rubľov (okolo 800 eur).

Jej právnik Dmitrij Zachvatov v pondelok uviedol, že najnovšiu pokutu dostala za príspevok na facebooku. Nevylúčil, že by v budúcnosti mohla čeliť aj trestnému stíhaniu.

Ovsiannikovová, ktorá pre ruskú televíziu pracovala 19 rokov, v súčasnosti nemá stále zamestnanie a spolupracuje ako novinárka na voľnej nohe so zahraničnými médiami.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet