Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

O kreslo primátora Banskej Bystrice sa uchádza Anton Minárik

Kedysi Slovensko reprezentoval v džude.

O kreslo primátora Banskej Bystrice sa uchádza Anton Minárik
Kandidát na primátora Banskej Bystrice Anton Minárik. Foto: Bystricoviny.sk

O kreslo primátora Banskej Bystrice sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať aj bývalý slovenský reprezentant v džude Anton Minárik. Informoval o tom vo štvrtok (25. 8.) na tlačovej konferencii s tým, že do volieb pôjde ako nezávislý kandidát.

„Rád by som vo vedení mesta Banská Bystrica zúročil svoje skúsenosti analytika a riadiaceho pracovníka, ktoré som získal pri takých projektoch, ako je vyraďovanie jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach a dostavbe tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach,“ uviedol Minárik.

Ako dodal, rozhodnutie kandidovať vzišlo z podpory verejnosti počas jeho pôsobenia v treťom sektore. Ako primátor mesta by sa chcel Minárik zamerať hlavne na získavanie investícií a vznik nových pracovných miest, za dôležité tiež považuje zvýšiť životnú úroveň seniorov či rozšíriť ponuku sociálnych služieb v rámci mesta.

„Myslím si, že systémové opatrenia pomôžu zvýšiť kvalitu života, aby nielen mladí, ale všetci ľudia neodchádzali preč za prácou do Bratislavy a zahraničia,“ povedal Minárik. Záujem o post vo vedení Banskej Bystrice zatiaľ oficiálne oznámili traja kandidáti.

Okrem Minárika sa o hlasy uchádza projektová manažérka a vyštudovaná politologička Diana Javorčíková a súčasný primátor mesta Ján Nosko. Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. 10.

Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. 8. Volebná kampaň sa začala 10. 6. a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny