Na hlavný obsah

Podoľak naznačil, že za výbuchmi na Kryme mohli byť sabotéri

Kyjev poprel akúkoľvek zodpovednosť za incident.

Podoľak naznačil, že za výbuchmi na Kryme mohli byť sabotéri
Na snímke Mychajlo Podoľak, poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a člen ukrajinskej vyjednávacej delegácie. Foto: TASR/AP

Séria výbuchov na ruskej leteckej základni na Krymskom polostrove mohla byť dielom partizánskych sabotérov, povedal poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.

Podoľak zároveň naznačil, že možnou príčinou utorkových (8. 8.) explózií, ktoré si vyžiadali jednu obeť a ďalších osem zranených, mohla byť aj nekompetentnosť Ruska.

Kyjev poprel akúkoľvek zodpovednosť za incident, ku ktorému došlo na leteckej základni Novofedorivka hlboko na území okupovanom Ruskom.

Na videozáznamoch, ktoré kolovali na sociálnych sieťach, bolo vidieť rozsiahle oblaky dymu. Podoľak na otázku internetovej televízie Dožď, či je Kyjev za výbuchy zodpovedný, odpovedal: „Samozrejme, že nie. Čo s tým máme spoločné? Ľudia, ktorí žijú pod okupáciou, rozumejú tomu, že sa táto okupácia blíži ku koncu,“ dodal poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Krymský polostrov, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014 a vo februári tohto roka ho využilo pri spustení vojenskej ofenzívy na Ukrajinu, je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre mnoho Rusov, pripomína Reuters. Ruské ministerstvo obrany trvalo na tom, že výbuchy neboli spôsobené ostreľovaním.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet