Na hlavný obsah

SaS odchádza z vlády, pretože rokovania nepriniesli požadovaný výsledok

Ministri podajú demisiu o necelý týždeň.

Požiadavka SaS na odchod lídra OĽANO a ministra financií Igora Matoviča z vlády nebola splnená, ministri za SaS preto podajú demisiu najbližšiu stredu (31. 8.) po rokovaní vlády.

Po piatkovom (26. 8.) stretnutí koalície to povedal líder SaS a minister hospodárstva Richard Sulík. Ďalšie koaličné rokovania podľa neho nemajú zmysel. Oznámil, že poslanci SaS pomôžu s otvorením septembrovej schôdze a podporia na nej vládne návrhy v prvom čítaní.

„Nepadli dnes žiadne nové návrhy, iba nás strana OĽANO dotazovala, ako sa budeme v určitých situáciách správať,“ povedal Sulík novinárom s tým, že zaznela aj otázka, ako sa zachová SaS pri štátnom rozpočte.

Podľa Sulíka môže koalícia ťažko rátať s ich podporou. Sulík zároveň uviedol, že ďalšie rokovanie koalície by už nemalo význam. Predstaviteľov SaS prekvapilo, že pre kolegov bol odchod Matoviča záležitosť, o ktorej sa nesmie diskutovať.

Sulík upozornil, že odchod štyroch ministrov za SaS zanechá stopy, keďže bude potrebné nominovať aj mnohé ďalšie pozície v rámci rezortov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko