Slovan v zvíťazil nad Mostarom 2:1 a zabezpečil si postup do EKL

Eric Ramiréz sa postaral o obidva góly belasých.

Na snímke víťazná postupová radosť hráčov Slovana po penaltovom rozstrele v odvete play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale . Foto: TASR

Slovan si počas štvrkového (25. 8.) napínavého zápasu vybojoval víťazstvo nad bosnianskym klubom HŠK Zrinjski Mostar. Klub z Bosny a Hercegoviny zdolali 2:1 a 6:5 po rozstrele z 11 m. V prvom zápase prehrali zverenci Vladimíra Weissa st. na štadióne pod Bijelim Briegom 0:1.

Víťazstvo zaistil až druhý gól hráča Erica Ramiréza počas druhého predĺženia v 122. minúte zápasu.

Video z rozhodujúceho gólu:

Zápas bol do poslednej chvíle napínavý. V 67. minúte dal svoj prvý gól Ramiréz a Slovan tak viedol až do 103. minúty, kedy dorovnal Savič.

Po tvrdých bojoch sa Ramirézovi podarilo streliť aj svoj druhý gól v 122. minúte. Mostaru sa nepodarilo zmeniť svoj osud ani počas penaltového rozstrelu na konci zápasu.