Trnava vyradila Boleráz až po penaltách, do 3. kola postúpili aj ďalší ligisti

Suverénne si počínal AS Trenčín.

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Futbalisti Spartaka Trnava sa s veľkou námahou prebojovali do 3. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu.

Obhajca trofeje zvíťazil v stredajšom (24. 8.) stretnutí 2. kola domácej pohárovej súťaže na ihrisku štvrtoligového TJ Slavoj Boleráz až po penaltovom rozstrele. Favorit prehrával po prvom polčase 0:1, v záverečnej polhodine vyrovnal vďaka vlastnému gólu a v rozstrele odvrátil blamáž, keď v piatej sérii rozhodol Milan Ristovski.

Naopak, suverénne si počínal Trenčín, ktorý rozdrvil domáci FC Slovan Hlohovec 14:0, keď už v polčase vyhrával o osem gólov.

Ďalej ide aj Liptovský Mikuláš po výhre nad Čadcou 2:0 a rovnakým výsledkom v prospech fortunaligistu sa skončil aj duel medzi OŠK Renop Liptovská Teplá – MFK Ružomberok.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble zvíťazil nad Dunajskou Lužnou 5:0, Dukla Banská Bystrica vyhrala na pôde Športového klubu Vinica 7:1 a Skalica vyhrala v Prievidzi 4:0.