Na hlavný obsah

Ukrajina: Cez Krymský most do Ruska prúdi rekordný počet vozidiel

Pohyb ľudí nastal po tom, čo vybuchol sklad munície blízko krymského mesta Džankoj.

Ukrajina: Cez Krymský most do Ruska prúdi rekordný počet vozidiel
Pohľad na krymský most spájajúci Rusko a Krymský polostrov v ruskom Tamane. Foto: TASR/AP

Rekordný počet automobilov podľa ruských štátnych médií prekročil most spájajúci Moskvou okupovaný Krymský polostrov s Ruskom. Naznačuje to, že istý počet Rusov, ktorí sa do regiónu nasťahovali po ruskej anexii v roku 2014, odtiaľ teraz uteká. Uviedli to spravodajstvá britského denníka The Guardian a stanice Sky News.

„Cez Krymský most prešlo 15. augusta 38 297 vozidiel, uvádza ruské štátne médium TASS s odvolaním sa na miestnu správu ciest. Toto je rekordný počet áut, ktoré cez most prešli za jediný deň. Som zvedavý, či sa dnes rekord prekonaná,“ napísal na sociálnej sieti twitter poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko.

Sky News pripomína, že Krymský most cez Kerčský prieliv otvorili v roku 2018. Teda štyri roky po tom, čo Rusko anektovalo Krym. Zjavný pohyb ľudí nastal po tom, čo sa zistilo, že v utorok (16. 8.) ráno vybuchol sklad munície blízko krymského mesta Džankoj.

Ruskom dosadená tamojšia samospráva medzitým uviedla, že v dôsledku poškodenia železničných tratí výbuchmi na Kryme pozastavili vlakovú dopravu.

Od začiatku ruskej vojenskej ofenzívy koncom februára vysokopostavení ukrajinskí predstavitelia viackrát naznačili, že terčom ich rakiet by sa mohol stať aj samotný Krymský most, pripomína stanica BBC. Akýkoľvek úder na túto dopravnú stavbu by však bol veľmi kontroverzný, keďže ide o nevojenský cieľ.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet