Na hlavný obsah

Zelenskyj vyzval predstaviteľov Ukrajiny, aby nehovorili o vojenských taktikách

Označil to za nezodpovedné.

Zelenskyj vyzval predstaviteľov Ukrajiny, aby nehovorili o vojenských taktikách
Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: TASR/AP

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval predstaviteľov Ukrajiny, aby verejne nehovorili o vojenských taktikách Kyjeva. Vynášanie takýchto informácií je podľa neho „úprimne nezodpovedné“.

„Vojna rozhodne nie je časom na namyslenosť a hlasné vyhlásenia. Čím menej podrobností o našich obranných plánoch prezradíte, tým lepšie to bude pre ich realizáciu,“ povedal Zelenskyj vo svojom pravidelnom videopríhovore.

Úniky narúšajú Ukrajincom plány

Dodal, že ak chcú ukrajinskí predstavitelia zabezpečiť víťazstvo pre Ukrajinu, mali by si byť vedomí svojej zodpovednosti za každé slovo, ktoré povedia o vojenských taktikách Kyjeva.

Po tohtotýždňovej sérii výbuchov na Kryme, pri ktorých vážne poškodili ruskú leteckú základňu, povedali nemenovaní ukrajinskí predstavitelia pre americké denníky The New York Times a The Washington Post, že za predmetné útoky nesie zodpovednosť Kyjev.

Ukrajinská armáda sa však k zodpovednosti za tieto explózie neprihlásila. Zelenskyj uviedol, že svoju výzvu adresuje najmä štátnym a vojenským predstaviteľom, ale aj ľuďom, ktorí komentujú udalosti na fronte.

Bezpečnostné služby začali vyšetrovanie jedného z prípadov, keď predstavitelia Ukrajiny hovorili o vojenských taktikách s novinármi. Uviedla to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Malyarová.

„Takýto únik narúša plány ukrajinských ozbrojených síl, pretože nepriateľ prispôsobuje svoje akcie a používa tieto informácie proti nám,“ napísala v príspevku na sociálnej sieti facebook.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet