Na hlavný obsah

Železničným dopravcom na trati Komárno-Bratislava bude spoločnosť Leo Express

Spoj možno začne premávať už v decembri 2022.

Železničným dopravcom na trati Komárno-Bratislava bude spoločnosť Leo Express
Ilustračná snímka-vlak spoločnosti Leo Express. Foto: TASR

Novým železničným dopravcom na trati Bratislava-Komárno bude Leo Express. Dopravca by mal začať premávať od 10. decembra 2023 na najbližších deväť rokov, teda do 9. decembra 2032. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf.

V súťaži na železničného dopravcu na trať Bratislava – Dunajská Streda – Komárno podľa neho predložila spoločnosť Leo Express najvýhodnejšiu ponuku.

„O výsledku okrem ceny rozhodovali aj kvalitatívne kritériá ako počet miest na sedenie, klimatizované vozne, toalety či nízkopodlažnosť. Verím, že služby nového dopravcu cestujúci ocenia,“ uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Celkovo prejavilo záujem 7 dopravcov, vo finále okrem spoločnosti Leo Express predložili svoje ponuky Železničná spoločnosť Slovensko a Yosaria Trains.

Víťaz súťaže by mal na trati jazdiť od 10. decembra 2023, je však možné, že to bude už o rok skôr. „Na základe odporúčania hodnotiacej komisie ponúkneme Leo Express možnosť prepravovať cestujúcich medzi Bratislavou a Komárnom už od 11. decembra 2022,“ uzavrel minister dopravy.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny