Na hlavný obsah

Blíži sa termín na podanie odloženého daňového priznania

Do konca septembra ho treba aj zaplatiť.

Blíži sa termín na podanie odloženého daňového priznania
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Koniec septembra je opäť termínom na podanie odloženého daňového priznania. Túto povinnosť si bude musieť ešte splniť takmer 17 600 daňovníkov, ktorým zostávajú takmer necelé dva týždne. Už 30. septembra im totiž uplynie šesťmesačný odklad na podanie daňového priznania a zaplatenie dane z príjmu. Informovala o tom finančná správa (FS).

FS prijala za zdaňovacie obdobie roku 2021 na dani z príjmov doteraz viac ako 1,2 milióna riadnych daňových priznaní k dani z príjmu za zdaňovacie obdobie 2021. Ďalších 17 582 očakáva do konca septembra.

Sú to daňovníci, ktorí majú príjmy zo zahraničia a mohli si lehotu predĺžiť o šesť mesiacov. Daňové priznanie treba podľa FS nielen podať, ale daň je nutné do konca septembra aj zaplatiť. Iná možnosť na predĺženie lehoty na podanie priznania už neexistuje.

Ak daňovníkovi, ktorý si odložil podanie priznania do 30. septembra vznikne preplatok na dani, FS mu ho vráti najneskôr do 9. novembra. Tí, ktorí si odložili podanie priznania, môžu poukázať aj podiel zaplatenej dane v predĺženom termíne.

Správca dane musí peniaze vybraným prijímateľom presunúť do troch mesiacov. Ak daňovník nemôže uhradiť daň v zákonom stanovenom termíne, môže požiadať o odklad platenia dane alebo splátkový kalendár.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko