Na hlavný obsah

Heger: Žiadať parlament o vyslovenie dôvery nie je potrebné

Priznal, že by hlasovanie nemusel ustáť.

Heger: Žiadať parlament o vyslovenie dôvery nie je potrebné
Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO). Foto: TASR

Požiadať parlament o dôveru vláde nie je potrebné. Myslí si to premiér Eduard Heger (OĽANO). Tvrdí, že o vyslovenie dôvery sa žiada, keď sa vláda ustanoví a nie je povinnosťou ju dávať pravidelne schvaľovať.

Premiér pripúšťa, že by hlasovanie nemusel ustáť. Pokiaľ by požiadal o dôveru v parlamente pri 70 vládnych poslancoch, môže podľa svojich slov rovno podať demisiu.

„Ak by som podal demisiu teraz, nevedeli by sme ľuďom priniesť žiadne opatrenia. Takémuto riziku Slovensko nevystavím,“ povedal premiér počas utorkovej (6. 9.) tlačovej konferencie v Jelke.

Nerozumie, prečo by mala byť na stole požiadavka na požiadanie o dôveru v parlamente. „Vieme, že v parlamente máme 70 hlasov, ale nebudeme utekať z lode, keď vidíme, že ideme do náročnej energetickej búrky,“ dodal.

Heger nechcel ani v utorok hovoriť mená nových ministrov. Zverejní ich po tom, ako sa na nich dohodne s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Líder OĽANO a minister financií Igor Matovič doplnil, že v prípade obsadenia postov v parlamentných výboroch sú určité tradície. Záleží podľa neho od toho, ako sa bude SaS správať v opozícii.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko