Na hlavný obsah

Indický premiér Módí povedal Putinovi, že teraz „nie je čas na vojnu“

Ukrajina odmieta rokovací proces, tvrdí ruský prezident.

Indický premiér Módí povedal Putinovi, že teraz „nie je čas na vojnu“
Na snímke indický premiér Naréndra Módí. Foto: TASR/AP

Indický premiér Naréndra Módí v piatok (16. 9.) ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi povedal, že teraz „nie je čas na vojnu“.

Šéf Kremľa reagoval, že chce čo najskôr ukončiť konflikt na Ukrajine. Agentúra AFP o tom informovala na základe záberov zo stretnutia oboch lídrov popri samite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO) v Uzbekistane.

„Excelencia, viem, že dnešok nie je časom na vojnu,“ uviedol Módí na úvod prvého stretnutia s Putinom od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Podľa záberov odvysielaných indickou verejnoprávnou televíziou zdôraznil význam demokracie, diplomacie a dialógu. Tiež, že obaja budú hovoriť o tom, „ako pokročiť na ceste mieru“.

„Poznám váš postoj ku konfliktu na Ukrajine, vaše obavy. Urobíme všetko pre to, aby sme ho čo najskôr ukončili,“ povedal Putin indickému premiérovi.

„Žiaľ, práve opačná strana, vedenie Ukrajiny, oznámila, že odmieta rokovací proces, a vyhlásila, že chce dosiahnuť svoje ciele vojenskými prostriedkami, na bojisku,“ dodal.

Ukrajinská vicepremiérka Olha Stefanišynová tento týždeň francúzskej televízii France 24 oznámila, že Moskva v poslednom čase v snahe zastaviť postup ukrajinských vojsk v zákulisí nalieha na Kyjev, aby sa vrátil k rokovaciemu stolu. Ten to ale za danej situácie odmieta.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet