Na hlavný obsah

Komisia vláde odporučila oboch kandidátov na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie

Výsledky verejného vypočutia mali takmer rovnaké.

Komisia vláde odporučila oboch kandidátov na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie
Na snímke kandidáti na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie Tomáš Lepieš a Peter Kubovič. Foto: TASR/Kombo snímka RTVS

Výberová komisia, ktorá v piatok (23. 9.) vypočúvala a hodnotila kandidátov na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), neurčila ich finálne poradie.

Vláde nakoniec odporučila obidvoch kandidátov, ktorý sa vypočutia zúčastnili, Petra Kuboviča a Tomáša Lepieša.

Do výberového konania na predsedu ÚVO sa pôvodne prihlásili štyria kandidáti. Dvaja z nich však v stanovenom termíne nepredložili potvrdenie o bezpečnostnej previerke na stupeň tajné. Na verejné vypočutie preto prizvali len zostávajúcich dvoch.

Verejné vypočutie kandidátov bolo v piatok na pôde Úradu vlády SR. Výberovej komisii predsedal vedúci úradu Július Jakab. Jej členmi boli zástupcovia štátnych inštitúcií či predstavitelia neziskového sektora. Komisia udeľovala body za prezentáciu, projekt a odpovede na otázky.

„Na základe súčtu dosiahnutých bodov pridelených členmi výberovej komisie a určenia poradia jednotlivými, vyhotovil predseda komisie sumárny hárok,“ priblížil Úrad vlády SR. Po sčítaní bodov skončil na prvom mieste Tomáš Lepieš s rozdielom jedného bodu (859 ku 858).

Naopak, pri hodnotení poradia kandidátov v hodnotiacich hárkoch skončil na prvom mieste Peter Kubovič v pomere hlasov 5 ku 4.

„Výberová komisia neurčila finálne poradie, ale rozhodla, že vláde odporučí oboch kandidátov na predsedu ÚVO,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko