Na hlavný obsah

Mexiko zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie

Krajinu postihli otrasy s magnitúdou 6,8.

Mexiko zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie
Ilustračná snímka - zemetrasenie. Foto: twitter/Reuters

Zemetrasenie s magnitúdou 6,8 postihlo vo štvrtok (22. 9.) západomexický štát Michoacán, vyplýva z údajov americkej geologickej služby USGS. Prírodný živel sa ozval len niekoľko dní nato, ako mexickú federáciu v pondelok (19.9.) prekvapilo zemetrasenie s magnitúdou 7,6 a vyžiadalo si dva ľudské životy.

Epicentrum štvrtkového zemetrasenia bolo 84 kilometrov južne od mesta Coalcomán neďaleko tichomorského pobrežia, uviedla mexická geologická služba. Dodala, že epicentrum sa nachádzalo v hĺbke 12 kilometrov.

V hlavnom meste Mexiko sa varovné sirény rozozvučali o 01.16 h miestneho času (08.16 h SELČ).

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador v príspevku na sociálnej sieti twitter napísal, že išlo o dotrasy po pondelkovom zemetrasení. Otrasy bolo podľa neho cítiť aj v štátoch Colima, Jalisco a Guerrero.

Nehlásia žiadne materiálne škody

Starostka mesta Mexiko Claudia Sheinbaumová na twitteri napísala, že v metropole bezprostredne neboli hlásené materiálne škody, píše agentúra AP. Škody neuvádzajú ani úrady v Michoacáne.

Spojené štáty mexické i ich hlavné mesto zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7,5 tento týždeň aj v pondelok. Odohralo sa iba necelú hodinu po tom, ako sa po celej krajine skúšobne rozozvučali sirény v rámci simulácie, ktorú usporiadali na výročie zemetrasení z roku 1985.

Mexickú metropolu zasiahlo 19. septembra 1985 zemetrasenie s magnitúdou 8,1, pri ktorom zahynulo viac než 10 000 ľudí a boli zničené stovky budov. V roku 2017 si v rovnaký septembrový deň zemetrasenie s magnitúdou 7,1 vyžiadalo vyše 350 životov, prevažne v hlavnom meste.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet