Na hlavný obsah

Na primátora Pezinka bude kandidovať Rastislav Blaško

Je kandidátom strany Národná koalícia/Nezávislí kandidáti.

Na primátora Pezinka bude kandidovať Rastislav Blaško
Ilustračné foto - vhadzovanie volebného lístka do urny. Foto: TASR

Na primátora Pezinka v jesenných komunálnych voľbách bude kandidovať člen mestskej športovej komisie Rastislav Blaško. Je kandidátom strany Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Informoval o tom predseda strany Rudolf Huliak.

Blaško sa naposledy politicky angažoval ako kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v roku 2017.

„Rastislav Blaško spĺňa všetky predpoklady pre vedenie mesta Pezinok v nadchádzajúcom zložitom období pre celú samosprávu na Slovensku,“ konštatuje strana.

Za hlavnú prioritu považuje udržanie ekonomicko-finančnej stability mesta v nadchádzajúcom období zvyšovania cien energií. Hľadať chce tiež možnosti, ako zabezpečiť základné a doplnkové služby mesta vo vzťahu k svojim obyvateľom.

Za dôležitý predpoklad zvládnutia energetickej krízy považuje najmä intenzívnejšiu komunikáciu s obyvateľmi spojenú cieleným riadením mestského úradu a organizácií spadajúcich pod správu mesta. Podporovať chce tiež kultúrne i športové aktivity.

Kandidatúru na post primátorky Pezinka potvrdila v auguste aj súčasná viceprimátorka Mária Wagingerová. Záujem o post šéfa samosprávy okresného mesta v Bratislavskom kraji ohlásil už v polovici júna aj terajší poslanec pezinského mestského zastupiteľstva Roman Mács.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny