Na hlavný obsah

O post primátora Prešova sa bude uchádzať Ján Štovka

Kandidovať bude ako nezávislý.

O post primátora Prešova sa bude uchádzať Ján Štovka
Na snímke kandidát na post primátora mesta Prešov Ján Štovka. Foto: TASR

O post primátora Prešova sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať pedagóg, kreatívny manažér a fotograf Ján Štovka. Oznámil to v pondelok (12. 9.) v Prešove. Kandidovať bude ako nezávislý.

„Rozhodol som sa preto, lebo aktívne mesto reprezentujem viac ako 30 rokov. Či ako primáš rôznych súborov alebo teraz ako fotograf. Teraz som momentálne v pozícii otca, keď mám malého syna. Mne sa zdá, že mesto mu prestalo dávať také príležitosti, aké som dostal napríklad ja. Chcem zabezpečiť, aby môj syn mal príležitosti a aby naše deti neodchádzali, ale zostávali,“ uviedol Štovka.

Medzi priority svojho programu radí investíciu do vzdelávania, zastavenie odlevu mladých ľudí, zatraktívnenie mesta, „aby sa z neho stala dobrá adresa, aby sa sem oplatilo prísť“.

Rovnako je neho potrebné venovať sa seniorom, rozvoju kultúry a športu v meste, životnému prostrediu, zabezpečeniu ekonomickej stability, ako aj turizmu, ktorý je podstatný segment.

Vo svojom programe poukazuje i na potrebu prenosu štátnych úradov z Bratislavy do krajských miest po vzore Európskej únie. Tá má podľa jeho slov elokované svoje agentúry v jednotlivých členských krajinách EÚ.

Svoju kandidatúru ohlásil v pondelok ako občiansky kandidát spolu s ľuďmi, ktorí sa budú uchádzať o miesta poslancov.

„Sú to ľudia, ktorí majú výnimočné postavenie vo svojich odboroch, kde pracujú a kde sa venujú rôznym komunitám, s ktorými pracujú. V podstate máme aj ľudí, ktorých máme oslovených na exekutívnu činnosť,“ dodal Štovka s tým, že sa snažili pokryť najmä dôležité oblasti, aby mohli začať v prípade úspechu napĺňať svoj program.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny