Na hlavný obsah

Pri výbuchu v Burkina Faso zahynulo 35 ľudí

Ďalších 37 civilistov je zranených.

Pri výbuchu v Burkina Faso zahynulo 35 ľudí
Archívna snímka útoku islamistických extrémistov v centrálnej časti mesta Ouagadougou v Burkina Faso z marca 2018. Foto: TASR/AP

Najmenej 35 civilistov zahynulo a ďalších 37 utrpelo zranenia na severe Burkiny Faso pri pondelkovej (5. 9.) explózii nastraženej výbušniny. Vo vyhlásení to uviedla dočasná vláda krajiny. V utorok (6. 9.) o tom informovala agentúra Reuters.

Jedno z vozidiel zásobovacieho konvoja, ktorý smeroval do hlavného mesta Ouagadougou, prešlo cez nastraženú výbušninu a následne explodovalo.

Incident sa odohral medzi mestami Djibo a Bourzanga na severe krajiny, kde od roku 2015 islamistickí militanti útočia na dediny, políciu a vojenské základne.

„Eskorty miesto rýchlo zabezpečili a prijali opatrenia na pomoc obetiam,“ oznámila tamojšia vláda.

Moc v Burkine Faso prevzala v januári armáda a boj proti džihádizmu označila za svoju prioritu. Miestne džihádistické oddiely sú napojené na sieť al-Káida a skupinu Islamský štát. Pri ich útokoch od roku 2015 v Burkine Faso zahynuli tisíce ľudí.

Nórska rada pre utečencov odhaduje, že kvôli útokom džihádistov opustil svoj domov každý desiaty obyvateľ Burkiny Faso. To spôsobilo aj vážnu potravinovú neistotu v krajine, keďže polia a dobytok ostali opustené.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet