Na hlavný obsah

Rakvu kráľovnej Alžbety II. spustili do hrobky

Nasledovať bude súkromný obrad.

Rakvu kráľovnej Alžbety II. spustili do hrobky
Rakva s pozostatkami zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. počas obradu rozžehnania sa s telom v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor. Foto: TASR/AP

Rakvu s pozostatkami zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. spustili do kráľovskej hrobky na hrade Windsor, informuje TASR.

Windsorský dekan David Conner počas obradu rozžehnania sa s telom kráľovnej predniesol 103. žalm. Následne prečítali všetky tituly kráľovnej a naposledy na jej počesť zazneli zvuky gájd.

Arcibiskup z Canterbury Justin Welby ukončil obrad požehnaním a následne zhromaždení zaspievali britskú hymnu.

Kráľovská hrobka v Kaplnke svätého Juraja nie je miestom posledného odpočinku zosnulej kráľovnej, pripomenula televízia CNN.

Jej telo v rámci záverečného obradu premiestnia do Pamätnej kaplnky kráľa Juraja VI., ktorú nechala po smrti svojho otca vybudovať samotná Alžbeta II.

Sem po uložení tela zosnulej kráľovnej uložia aj telesné pozostatky jej manžela princa Philipa, ktorý zomrel vlani. Tento obrad však už nebude prístupný verejnosti ani televíznym kamerám, poznamenal komentátor britskej televízie BBC.

Podrobnosti tohto súkromného obradu Buckinghamský palác nezverejnil s vysvetlením, že ide o „hlboko osobnú rodinnú udalosť“.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet