Na hlavný obsah

ŠTS odmietol obžalobu na Vladimíra Pčolinského

Rozhodnutie nie je právoplatné.

ŠTS odmietol obžalobu na Vladimíra Pčolinského
Ilustračná snímka. Foto: pexels.com

Samosudca banskobystrického pracoviska Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) odmietol obžalobu podanú na bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Prípad vrátil späť prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Rozhodnutie nie je právoplatné. Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Upozornil na to Denník N.

„Dôvody súd zverejní, až keď sa potvrdí, že uznesenie prevzali obe procesné strany,“ priblížila s hovorkyňa s tým, že proti rozhodnutiu sa dá podať sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Exšéf SIS čelí obvineniam zo zločinu prijímania úplatku, zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Pčolinského stíhajú v súvislosti s kauzou SIS. Pôvodné obvinenia v prípade zrušila vlani v auguste Generálna prokuratúra SR. Exriaditeľa tajnej služby obvinili z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára. Konkurznému právnikovi súd schválil dohodu o vine a treste.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko