Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Chcel prezidentovi odovzdať petíciu. Česi žiadali demisiu vlády

Pod Pražským hradom sa zišlo asi 300 demonštrantov.

Chcel prezidentovi odovzdať petíciu. Česi žiadali demisiu vlády
V Prahe protestovalo zhruba 300 demonštrantov. Foto: RTVS

Demonštranti v Prahe žiadali demisiu vlády. Pre podporu Ukrajiny aj preto, že nedostatočne rieši energetickú krízu. Na Hrade sa pokúsili odovzdať petíciu prezidentovi za odvolanie vlády Petra Fialu. Na Hradčanskom námestí sa v stredu (12. 10.) zišlo zhruba 300 demonštrantov.

Chceme, aby odvolal vládu Petra Fialy, ktorá doviedla našu krajinu na pokraj ekonomického kolapsu a pokraj vojny, vyjadril sa organizátor protestu z iniciatívy ČR na 1. mieste Ladislav Vrábel. Tvrdí, že názor môžu prostredníctvom petície vyjadriť vďaka demokratickému usporiadaniu krajiny.

Pozrite si celú reportáž RTVS:

„Autori petície zrejme vychádzajú z toho, že čo nie je zakázané, to môže byť na základe petície, tak že to skúsia. Možno vychádzajú z kreatívneho výkladu ústavy prezidenta. Domnievam sa však, že to prezident nebude riešiť,“ hovorí politológ Petr Just.

Komentátor českého Denníka N Jan Moláček tvrdí, že ľudia si nedostatočne overujú informácie a žijú v presvedčení, že ich musia vyhľadávať inde. Dodal, že „nepoznajú ústavu.“

Český minister školstva Vladimír Balaš odsúdil proruské argumenty. V situácii, kedy Rusko rozpútalo „agresívnu vojnu,“ sú nepatričné.

Ďalšiu demonštráciu organizátori zvolali na Václavské námestie 28. októbra, teda v deň vzniku prvej Československej republiky.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet