Na hlavný obsah

Európa zrejme vstupuje do ďalšej vlny pandémie covidu

V Európe sa stále nenechali zaočkovať milióny ľudí.

Európa zrejme vstupuje do ďalšej vlny pandémie covidu
Lekárka sa stará o pacientov s ochorením COVID-19. Foto: TASR/AP

V Európe sa pravdepodobne začala nová vlna pandémie koronavírusu, oznámili v stredu (12. 10.) v súvislosti s narastajúcim počtom infekcií v regióne Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC).

„Hoci na tom nie sme tak ako pred rokom, je jasné, že pandémia COVID-19 sa ešte neskončila.“ uviedli šéf WHO pre Európu Hans Kluge a riaditeľka ECDC Andrea Ammonová.

„V Európe, žiaľ, opäť pozorujeme stúpajúce (pandemické) ukazovatele, čo naznačuje, že sa začala ďalšia vlna infekcií (covidu),“ konštatovali.

Údaje WHO z jednotlivých regiónov sveta ukázali, že v týždni, ktorý sa skončil 2. októbra, zaznamenala nárast počtu prípadov covidu iba Európa. A to o osem percent v porovnaní s predošlým týždňom.

WHO a ECDC poznamenali, že proti koronavírusu sa v Európe stále nenechali zaočkovať milióny ľudí. Vyzvali preto európske krajiny, aby pred očakávaným nárastom prípadov sezónnej chrípky distribuovali vakcíny proti chrípke aj covidu.

Apelovali na to, že zraniteľným skupinám ľudí by mali podať obe vakcíny – proti chrípke aj proti covidu. Medzi zraniteľné skupiny patria osoby staršie ako 60 rokov, tehotné ženy a osoby trpiace ďalšími ochoreniami.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet