Haifa prekvapivo zdolala Juventus, Kodaň remizovala s Manchestrom City

Vavro v drese Kodane nenastúpil.

Hráči Maccabi Haifa sa tešia z prvého gólu proti Juventusu Turín. Foto: TASR/AP

Futbalisti Maccabi Haifa zvíťazili v utorkovom (11. 10.) zápase H-skupiny Ligy majstrov nad Juventusom Turín 2:0. Izraelský klub dosiahol prvý triumf v skupinovej fáze LM od roku 2002 a udržal sa v boji o postup do osemfinále. K tomu sa priblížil Manchester City, ktorý remizoval v G-skupine na pôde FC Kodaň 0:0.

Haifa rozhodla o svojom triumfe už pred prestávkou, keď sa dvakrát gólovo presadil Omer Atzili. Taliansky klub, ktorý postihli mnohé zranenia, zdolala prvýkrát v histórii. Tímy sa v skupinovej fáze LM stretli aj v roku 2009.

V Kodani nenastúpil za hostí Erling Haaland a Phil Foden hral až od 77. minúty. Slovenský obranca Denis Vavro nefiguroval pre zranenie na zápasovej súpiske dánskeho šampióna.

Za hostí síce skóroval v 11. minúte Rodri, systém VAR však neuznal gól pre ruku. Po polhodine hry dostal červenú kartu Sergio Gomez a „Citizens“ si v početnej nevýhode pripísali len remízu. Ich súper získal v tomto ročníku LM druhý bod, stále je však bez streleného gólu.