Na hlavný obsah

Hamšík sa s reprezentačnou kariérou rozlúči v novembri proti Čile

Je držiteľom niekoľkých reprezentačných rekordov.

Hamšík sa s reprezentačnou kariérou rozlúči v novembri proti Čile
Slovenský futbalista Marek Hamšík. Foto: TASR

Slovenská futbalová reprezentácia ukončí kalendárny rok 2022 domácim prípravným duelom proti Čile. Zápas na štadióne NFŠ v Bratislave sa uskutoční 20. novembra o 14.00 h. Bude zároveň oficiálnou rozlúčkou dlhoročného kapitána národného mužstva Mareka Hamšíka s reprezentačnou kariérou. Informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Slovenská futbalová reprezentácia odohrala v doterajšej histórii s Čiľanmi dva oficiálne medzištátne zápasy.

Vo februári 2000 na turnaji vo Valparaise sa Slováci pod vedením trénera Jozefa Adamca tešili po góloch Igora Bališa a Ondreja Šmelka z výhry 2:0. O viac ako deväť rokov neskôr, v novembri 2009, vyhralo Čile v prípravnom stretnutí na štadióne MŠK v Žiline 2:1.

Za domácich vtedy skóroval Stanislav Šesták, spomedzi hráčov aktuálneho kádra sú pamätníkmi tohto zápasu Peter Pekarík, Juraj Kucka a práve Marek Hamšík. Čile je momentálne na 29. mieste rebríčka FIFA.

Držiteľ viacerých reprezentačných rekordov

Hamšík je držiteľ niekoľkých reprezentačných rekordov. V drese s dvojkrížom na prsiach odohral najviac zápasov (135) a strelil najviac gólov (26). Ako prvý a doteraz jediný reprezentant prekonal hranicu 10 000 odohraných minút.

Tiež má na konte najviac zápasov s kapitánskou páskou. Debut v národnom drese si odkrútil vo februári 2007 pod vedením trénera Jána Kociana, ukončenie reprezentačnej kariéry oznámil v máji tohto roka.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport