Na hlavný obsah

Herec Kevin Spacey sa postavil pred súd. Odmietol, že sa snažil zviesť maloletého muža

Skutok sa mal stať pred 36 rokmi.

Herec Kevin Spacey sa postavil pred súd. Odmietol, že sa snažil zviesť maloletého muža
Americký herec Kevin Spacey. Foto: TASR/AP

Americký herec Kevin Spacey v pondelok (17. 10.) pred súdom odmietol tvrdenia, podľa ktorých sa v roku 1986 snažil zviesť maloletého muža. Označil ich za nepravdivé, uviedla agentúra AP. 

Údajná obeť hercovho napadnutia, vtedy 14-ročný Anthony Rapp, podal na Spaceyho žalobu a domáhal sa odškodného vo výške 40 miliónov dolárov (zhruba 41,07 milióna eur).

Rapp vypovedal, že ho Spacey, ktorý mal vtedy 26 rokov, čiastočne zaľahol, keď Rapp ležal v hercovej posteli a pozeral sa na televíziu. Rappovi sa podarilo vyšmyknúť sa a zo Spaceyho bytu odišiel. Podľa jeho svedectva bol Spacey oblečený, nepokúsil sa ho pobozkať, nezvliekol ho a neprenášal ani sexuálne narážky.

Herec sa ho vo dverách spýtal, či nechce odchod ešte prehodnotiť. Rapp, ktorý bol vtedy na začiatku svojej hereckej kariéry v divadlách na Broadwayi, uviedol, že ho skúsenosť negatívne poznamenala. Spacey bol zrejme pri čine opitý.

Na začiatku dnešného státia federálny sudca Lewis Kaplan odmietol žalobu podanú Rappovými právnikmi na úmyselné spôsobenie duševnej ujmy. Podľa sudcu mala táto žaloba mnoho zhodných prvkov s žalobou za napádanie, ktorú advokáti tiež podali.

„Nie je to pravda,“ povedal o Rappových tvrdeniach pred súdom Spacey. Hercova obhajoba vraj už skôr uviedla, že Rappove tvrdenia nie sú podložené. Spacey tiež dodal, že o tom, čo sa stalo, nikdy verejne neprehovoril a nehovoril ani o svojej sexuálnej orientácii kvôli komplikovanej rodinnej situácii.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet