Na hlavný obsah

Kontroly na hranici so Slovenskom posilnili českí vojaci

Potrvajú najmenej do 28. októbra.

Kontroly na hranici so Slovenskom posilnili českí vojaci
Na archívnej snímke tabuľa s erbom a nápisom Česká republika. Foto: TASR/DPA

Na kontrolách, ktoré Česko dočasne zaviedlo na hranici so Slovenskom, sa od nedele (9. 10.) podieľajú aj českí vojaci. Potvrdila to Armáda Českej republiky (AČR) na sociálnej sieti, informuje TASR.

„Spolu s Colnou správou ČR sme posilnili ochranu vnútorných hraníc (EÚ) so Slovenskom. Budeme nasadení v spoločných hliadkach. Po prvý raz aj a našimi záložníkmi,“ uviedla AČR.

Česká armáda podľa predošlého oznámenia vyčlenila na hraničné kontroly 320 príslušníkov pozemných síl a aktívnych záloh. Striedať sa majú v štyroch rotáciách po 80 členoch, informoval server iDnes.cz.

Česká vláda rozhodla o dočasnom obnovení kontrol na vnútorných schengenských hraniciach so Slovenskom v dôsledku nárastu nelegálnej migrácie. Kontroly sa začali 29. septembra pôvodne na desať dní. Tento týždeň ich však Praha predĺžila o ďalších 20 dní. Potrvajú tak najmenej do 28. októbra.

Kontroly na slovenskej hranici s rovnakým termínom, predĺžením i odôvodnením zaviedlo aj Rakúsko.

Polícia ČR v nedeľu dopoludnia oznámila, že za posledných 24 hodín skontrolovala na hranici so Slovenskom celkovo 25 091 osôb, z toho 208 osôb tvorili migranti vstupujúci do krajiny nelegálne.

V bilancii zverejnenej na twitteri doplnila, že za uplynulý deň zadržali dvoch prevádzačov a na Slovensko vrátili 95 osôb.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko